Podstawowe informacje Historia szkoły Patron Biblioteka Świetlica Logopeda Pedagog, psycholog Oddziały przedszkolne

Godziny pracy bliblioteki w roku szkolnym 2019/2020

Codziennie w godzinach 8 - 14

Aktualne informacje o działalności biblioteki znajdziecie na Facebooku

Regulamin_wypozyczania_podrecznikow_szkolnych(1).docx

Zalacznik_nr1_-_oswiadczenie_rodzica_(1)(1).odt

Zalacznik_nr2_-_zwrot_kosztow_uszkodzonego_podrecznika.docx

Koło Czytelnicze po francusku

Na zajęciach Koła Czytelniczego 30 października 2015r. poświęconych Francji gościliśmy Panią Joannę Wiaderną – mamę Agaty z klasy IVa, pracownika Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie poznali historię kolorów flagi francuskiej, zwyczaje mieszkańców tego kraju, a także kilka słówek i zwrotów grzecznościowych. Podczas zajęć pomocne okazały się atlasy i książki z biblioteki szkolnej oraz te, przyniesione przez gościa. Oglądaliśmy przywiezione z Francji pocztówki i przewodniki, a także spróbowaliśmy pysznych francuskich karmelków.

Francja to drugi kraj, który poznawaliśmy za pośrednictwem książek. Wcześniej w ten sposób 'odwiedziliśmy' Włochy.

Magdalena Kacprzak

29 września - Dzień Głośnego Czytania

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Dzień Głośnego Czytania. Akcja była skierowana do najmłodszych czyli uczniów klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych, którzy jeszcze nie potrafią sami czytać, ale chętnie słuchają kiedy czyta im ktoś inny. W ten sposób uczą się obcowania z książką, poznają przyjemność jaką sprawia każda nowa lektura.
Uczennice z Koła Czytelniczego, w porozumieniu z wychowawczyniami klas 0-I i pod kierunkiem bibliotekarki, przygotowały i przeczytały swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych fragmenty "Plastusiowego pamiętnika". Oddział czterolatków słuchał o "Basi i przedszkolu", a pięciolatki - o  sympatycznym żółwiu Franklinie. Wszyscy zaangażowani w
obchody Dnia Głośnego Czytania miło spędzili czas.
Dla zainteresowanych klas systematycznie będzie przeprowadzana podobna akcja pod hasłem: "Poczytaj mi, kolego..."

Konkurs plastyczny "Życzenia dla nauczyciela" - zasady w załączniku regulamin_konkursu.pdf

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

„Życzenia dla… nauczyciela”

I miejsce:

Natalia Woskowicz VIa

Ania Kuszcz VIa

Gabriela Bijakowska IIb

Wioletta Michalak IVa

Emilia Augustyniak VIb

Nikola Justyńska IIIa

Kinga Jarocińska IVa

Julia Paczkowska IIIa

Natalia Rabska VIa

Pozostałe kartki z życzeniami otrzymały wyróżnienie. Wszystkie prace zostaną wręczone nauczycielom naszej szkoły w dniu ich święta.

Kartki, które zajęły I miejsce                   Kartki, które zajęły II miejsce                   Kartki, które zajęły III miejsce

Pozostałe kartki                                                                    Komisja konkursowa:

M. Łykowska, M. Kacprzak, J. Dziewierska

• Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Lutomiersku